איך לקדם את הבלוג שלך באמצעות יוטיוב


קדם את הבלוג שלך באמצעות יצירת ערוץ יוטיוב. שים לב שאני לא מדבר על כך שרק תעלה סרטים ליוטיוב, זה רק חלק מהפאזל, אם אתה באמת רוצה להשיג תוצאות אפקטיביות וליצור קידום משמעותי לאתר או הבלוג שלך, עליך להקים ערוץ ייעודי ביוטיוב, ואל הערוץ הזה להתחיל להעלות סרטונים קצרים. איך עושים את זה? אל תדאג אנחנו נכסה את כל האספקטים וכל מה שאתה צריך לדעת בנושא.
קידום בלוג ביוטיוב
ראשית הירשם לאתר יוטיוב, ולאחר מכן מלא את הפרטים תחת הגדרות. בחלון שייפתח בחר רקע, אתה יכול להעלות רקע מתוך המחשב שלך במשקל של לא יותר ממגה אחד.
קח מאמרים שכבר כתבת ויצרת בעבר והמר אותם לסרטונים. איך להמיר מאמר לסרטון וידאו? ראשית שכתב את המאמר, קח את הנקודות המרכזיות וכתוב אותן בצורה תמציתית. השלב השני הוא להפוך את הכתוב למצגת פאואר פויינט. זהו רק שלב ביניים, כי את המצגת אנו ממירים לסרטון. בשלב זה אתה בוודאי שואל איך ניתן להפוך מצגת פאואר פוינט לסרטון? התשובה היא שניתן לעשות זאת באמצעות תוכנה חינמית שנקראת Camstudio. התוכנה הזאת מאפשרת להקליט את הנעשה על המסך, כך שאתה צריך להפעיל את המצגת פאואר פוינט, ובמיידית, להפעיל את ההקלטה שבמבצעת תוכנת Camstudio. איך עושים את זה? הסוד טמון בהגדרות של תוכנת Camstudio. תחת תפריט Option היכנס לתפריט  Keyboard Shortcuts. כעת הגדר את צירוף המקשים שיוצר את ההקלטה וצירוף מקשים שיוצר את עצירת ההקלטה. כך למשל אני הגדרתי אצלי בתוכנה שעל מנת לבצע את ההקלטה נחוץ ללחוץ על המקשים Cntrl ו F1, ועל מנת לסיים את ההקלטה נחוץ ללחוץ על המקשים Cntrl ו F2.
אני פותח את התוכנה וממזער אותה. השלב הבא הוא להפעיל את המצגת באמצעות מקש הקיצור f5, המצגת תתחיל לפעול ולרוץ על המסך. בשלב הזה מייד אני לוחץ על צירוף המקשים Cntrl ו F1 ואז ההקלטה מתחילה להתבצע ברקע. בשלב זה אתה לא תראה דבר, כי ההקלטה של הסרטון עובדת ברקע. כאשר המצגת מסתיימת, ממש שבריר השנייה לפני שהיא מסתיימת, אני לוחץ על צירוף המקשים Cntrl ו F2 על מנת לעצור את ההקלטה. בשלב זה תופיע תיבת דו שיח בה תתבקש לתת שם לקובץ, שים לא להשאיר את הסיומת Avi כחלק משם הקובץ, ולא לשנות אותה. והרי לך סרטון שיצרת מתוך מצגת הפאואר פויינט.
כעת העלה את הסרטון ליוטיוב, תן שם לסרטון, הוסף מילות מפתח וביטויי מפתח. בשדה תיאור, הקפד להוסיף את הלינק לאתר שלך, כך שגולשים יוכלו להגיע דרך הסרטון אל האתר או הבלוג שלך. הוסף מוזיקת רקע מתוך הספרייה של אתר יוטיוב. שתף את הסרטון בפייסבוק ובטוויטר, וכך תמשוך אליו תנועת גולשים.
דרך נוספת להוסיף נקודות לבלוג שלך הוא למצוא ביוטיוב סרטון חזק וטוב ולשלב אותו באחד הפוסטים. זה יכול להיות סרטון שמישהו אחר יצר. אין בעיה לשתף סרטונים מיוטיוב וזה חוקי לחלוטין. מצא את הסרטון שאתה רוצה להעלות לבלוג שלך, לחץ על Share ואחר כך על Embed, קח את הקוד והוסף אותו לפוסט שלך.