רישום הבלוג באינדקסיםאחת הדרכים לקבל לינקים נכנסים חד צדדיים אל הבלוג או האתר שלך היא באמצעות הרשמה באינדקסים. מהו אינדקס? מדובר באתרים  הכוללים בתוכם קטגוריות שונות של אתרי אינטרנט. האתרים הללו מאגדים בתוכם כתובות של אתרים לפי נושאים, וכאשר אתה מוסיף את האתר שלך או הבלוג שלך לאינדקס אתה מקבל לינק חד צדדי המצביע אליו.
אני ממליץ מאוד לגבי כל אתר חדש ולגבי כל בלוג חדש לבצע הרשמה מסודרת לאינדקסים השונים. אל תדאג, אני מייד אתן לך רשימה מסודרת של אינדקסים שאתה יכול להירשם אליהם. ריכזתי עבורך רשימה טובה שאני עצמי משתמש בה. ישנם אינדקסים שמבקשים תשלום בעבור השירות, ולא כללתי אותם ברשימה זו,  מכיוון שאני מאמין שהאתרים והבלוגים שלי צריכים לקבל ייצוג באינקסים השונים לא בגלל ששולם תמורתם כסף, אלא בגלל שהם מוסיפים ערך לגולשים. חוץ מזה, הבלוג הזה מדבר על קידום בלוגים וקידום אתרים בעיקר באמצעים חינמיים, כך שאני מעוניין כמה שיותר להתמקד בקידום שאינו עולה לך כסף. המקרה היחידי בו אני מדבר על קידום בתשלום, הוא בנושא של קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס.
בכל אינדקס אתרים שאתה מגיע אליו, אם אתה לא מוצא מהיכן להירשם, בצע חיפוש לביטוי, הרשמה לאתר, או הוסף אתר, ומשם תמשיך את התהליך. אני ממליץ לך לפתוח תיקייה וקובץ וורד, שבו תכתוב כמה נוסחים של תיאור לאתר שלך, וגם כמה נוסחים למילות מפתח. מדוע זה חשוב לעשות את זה? ראשית, ישנם אינדקסים שלא מקבלים ניסוחים שכבר פורסמו במקום אחר. שנית, כדי שהתהליך ייראה טבעי, ולא משהו שנעשה על ידי רובוטים אוטומטיים, הרי שעליך לספק נוסחים וניסוחים שונים. כמו כן הוסף לקובץ זה את כתובת האתר שלך, כך שלא תצטרך בכל פעם להקליד אותה מחדש, אלא לבצע העתק הדבק.
בחלק מהאינדקסים תצטרך לרשום שם ואימייל, מלא את האימייל הנכון שלך, על מנת שאכן תקבל את ההודעה מהאתר האם האתר שלך נרשם. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור מהרשימה הנגללת את הקטגוריה הנכונה עבור האתר שלך. הקדש דקה לעבור בין הקטגוריות השונות ולהחליט היכן מתאים למקם את האתר או הבלוג שלך. בחירה בקטגוריה שגויה עלולה לפסול את קבלתו של הבלוג שלך לאינדקס. ולבסוף כמובן אל תשכח לכלול את הכתובת המלאה של הבלוג שלך. חלק מהאתרים יישלחו אליך אימייל לאישור ההרשמה, אשר את ההרשמה, כדי שתהליך יסתיים בהצלחה.
להלן רשימה של 35 אינדקסים לרישום אתרים ובלוגים:
 Giz